Tel.:
+420 603 189 693
-

Ateliér Fototime.cz: 
Jiráskova 430
Doksy u Máchova jezera

O mně

Narodil jsem se v roce 1977 v České Lípě.
Často fotografuji okolí Doks a Máchova jezera, které navštěvuji díky rodině, příbuzným a přátelům od narození.

Fotografování mě s opravdový zapálením začalo zajímat s nástupem digitálních fotoaparátů, někdy kolem roku 2002, tehdy jsem si pořídil svůj první digitální přístroj, tím byl tehdy 3MPix kompakt od Hewlett Packard. Následně jsem začal číst knihy, časopisy, fotografické weby i studovat fotografie jiných autorů, a to ať už povedené či méně povedené snímky amatérů i profesionálů - vše mi něco dávalo.
Přes několik dalších přístrojů, které postupně přestávaly vyhovovat mým nárokům, jsem potřech letech, v roce 2005, zakoupil 6MPix Nikon D50 a dva "setové" objektivy Sigma 18-50 a 55-200mm a tím vstoupil do světa digitálních zrcadlovek.
K němu jsem postupně pořizoval další příslušenství, jako jsou stativ, polarizační a přechodové filtry systému Cokin, blesk a další "nutnosti".
V současnosti fotografuji Nikonem D7100 s objektivy Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 10-20mm f/3,5, Sigma 17-50mm f/2,8 a Tamron 70-300mm f/4,0-5,6.

Co se týká oblíbeného tématu či fotografického stylu, tak ty vyhraněné úplně nemám. Fotografuji nejčastěji krajinu a památky. V poslední době se, vzhledem k rozjíždění projektu České motivy (www.ceskemotivy.cz), věhuji hlavně fotografování památek, přírody a turisticky zajímavých míst. Přesto je pro mě fotografování stále především zábava, možnost cestovat zejména po naší krásné zemi, dostat se a poznat nová místa i lidi.

 


Všechny zde vystavené fotografie jsou pouze mým vlastnictvím a je tedy možné je zakoupit v digitální i papírové podobě, nebo jako fotoobraz.
Pokud zde naleznete fotografii, o kterou byste měli zájem, neváhejte mě kontaktovat.